Перейти до вмісту

Парафія Святого Архистратига Михаїла с. Забродь

Назва села Забродь походить від слів «за бродом», поселення заснували русини, що тікали із своїх земель від татар. Навесні у 1756 році в результаті зливи, річка Уж вийшла з берегів. Вода прибула вночі, захопивши село зненацька – люди не могли зрозуміти, що трапилось – вода забрала людські життя. Ті що залишилися в живих, перейшли на другий берег річки Уж й поселилися на території теперішнього селища.

У 1751 році згадують дерев’яну церкву Святого Архистратига Михаїла у занедбаному стані. Вона мала два дзвони та всі образи.

Сучасна греко-католицька церква Святого Архистратига Михаїла споруджена в 1864 році, і є типова мурована церква базилічного типу. Біля церкви одноярусна дерев’яна дзвіниця з дзвонами, відлитими фірмою «Акорд» у 1927 році.

У 1949 з повною забороною греко-католицької Церкви на Закарпатті, храм відібрано і передано новоствореній православній громаді села.

Відновлену греко-католицьку громаду Святого Архистратига Михаїла села Забродь, зареєстрували у 1992 році. Громаді не вдалося повернути до лона Мукачівської греко-католицької єпархії стару греко-католицьку церкву Святого Архистратига Михаїла.

У 1994 році зареєстровано римо-католицьку громаду. У травні 1995 року о. Лайош Гудра освятив наріжний камінь під будівництво костелу, спорудження якого розпочалося у квітні 1999 року.

2000 року майбутнього Мукачівського греко-католицького єпископа о. Мілана Шашіка СМ призначено настоятелем парафії Святого Августина у місті Перечин та адміністратором парафій Пресвятої Трійці у Великому Березному і Заброді. В тому ж часі було підписано договір про почергове Богослужіння в майбутньому храмі римо і греко-католиків.

Саме завдяки зусиллям отця Мілана було збудовано храм. Отець Мілан залучив пожертви зі Словаччини, Польщі, Італії, долучилась до справи благодійна організація «Реновабіс». Церкву швидко добудовано і дообладнано.

16 травня 2002 року єпископ Мукачівської дієцезії Антал Майнек та помічний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Юрій Джуджар в присутності 20 священиків обох обрядів освятили новий храм. Храм служить як римо-католикам, так і греко-католикам села Забродь.

Сьогодні греко-католицькою громадою опікується отець Іван Чепара.

Великоберезнянський р-н, с. Забродь

неділя та святкові дні

11.00 – Божественна Літургія

Сотрудники парафії:

Настоятель парафії Святого Архистратига Михаїла прот.о.Іван Чепара