Перейти до вмісту

Папа: вручаймо сім’ї, особливо найуразливіші, під опіку Діви Марії

У відеопосланні з нагоди Марійського року, проголошеного в аргентинській архидієцезії Росаріо, Папа Франциск закликав молитися за сім’ї та за всі покликання.

Архидієцезія Росаріо в центральній Аргентині відзначає спеціальний Марійський рік, приурочений до 250-річчя прибуття до цієї місцевості статуетки Пречистої Діви Розарію (Virgen del Rosario), яка й дала назву місту, що сьогодні є одним із найбільших місті країни. Ювілей триває від 7 жовтня 2022 року до 7 жовтня наступного року під гаслом «Місіонери миру з Марією Розарію», а сама річниця припадатиме 3 травня 2023 року. З цієї нагоди Папа Франциск скерував до вірних відеопослання, яке транслювалося в урочистість Непорочного Зачаття.

Святіший Отець заохочує вірних скеровувати свій погляд до Богородиці, щоби випрошувати миру для міста і для сімей. Він згадує про різні лиха, які торкаються цього аргентинського міста, між якими поширення насильства, пов’язане із наркоторгівлею. «Хочемо віддати під захист Марії всі сім’ї, особливо ті, які страждають від бідності, злиднів, безробіття», – сказав Папа, додаючи, що під опіку Божої Матері «хочемо також віддати покликання, піклуючись про властиву культуру покликань до подружжя, богопосвяченого життя та священства».

Наступник святого Петра закликає здійснювати паломництва до Марійського санктуарію в Росаріо, «шукаючи благодать там, де відчувається любов Матері, близькість Христа і милосердя Отця через таїнство Примирення та індульгенції, даровані Церквою». «Це Марійський рік, рік, у якому Церква виходить усім назустріч з відкритим серцем, із місіонерським серцем і обличчям», – підсумував Папа.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан