Перейти до вмісту

Оприлюднено перелік учасників Синоду Єпископів, присвяченого синодальності

У Ватикані представлено перелік осіб, які братимуть участь в XVI Звичайній Асамблеї Синоду Єпископів.

У п’ятницю, 7 липня 2023 р., у Ватикані представлено список учасників XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів на тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія», перша сесія якої яка від 4 до 29 жовтня року відбуватиметься у Ватикані. . Перелік розпочинається Папою Франциском, як Головою синодального зібрання, за яким слідує кардинал Маріо Ґрек, Генеральний Секретар Синоду.

Далі в списку – дев’ять делегованих президентів, які почергово головуватимуть під час засідань від імені Святішого Отця. У цьому переліку два кардинали, між якими один східний патріарх, три архиєпископи, два єпископи, священик, черниця та мирянка.

Головним доповідачем є кардинал Жан-Клод Оллеріш, Архиєпископ Люксембургський, а спеціальними секретарями – о. Джакомо Коста та голова Італійського Богословського Товариства о. Ріккардо Баттоккіо. В рамках Синоду діятиме також Комісія з питань комунікації, яку очолюватиме Паоло Руфіні, Префект Дикастерії в справах комунікації.

Далі йде перелік Отців Синоду, що представляють Синоди Єпископів та Ради Ієрархів Східних Католицьких Церков і Єпископські Конференції. Від Української Греко-Католицької Церкви в Синоді братимуть участь її Глава і Отець Блаженніший Святослав Шевчук та єпископи Теодор Мартиняк, Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський і Богдан Дзюрах, Апостольський екзарх в Німеччині та Скандинавії, а Конференцію Римо-Католицьких Єпископів України представлятиме Київсько-Житомирський єпископ-помічник Олександр Язловецький.

Крім того, в переліку учасників знаходимо представників регіональних об’єднань єпископатів, зокрема, Раду Єпископських Конференцій Європи представлятиме її очільник архиєпископ Ґінтарас Ґрушас. Далі йде перелік осіб, делегованих спілками вищих настоятелів і настоятельок чернечих чинів і згромаджень, очільників дикастерій Римської Курії та перелік учасників, додатково призначених Папою, в якому знаходимо ім’я Кам’янець-Подільського єпископа-помічника Радослава Змітровіча. Окрему категорію становлять «свідки синодального процесу», що брали участь у континентальних асамблеях, між якими – Марія Сабов, яка представляє Мукачівську греко-католицьку єпархію. Список членів синоду завершується переліком ієрархів, що входять до звичайної ради Генерального Секретаріату Синоду.

Крім того, додається список спеціальних запрошених, духовних асистентів, експертів і фасилітаторів.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан