2014-03-23ПОДІЇ

Хрестопоклонна Неділя

23 березня у головному соборі нашої єпархії, Преосвященний владика Мілан відправив святкову утреню з чином виносу Ікони Хреста Господнього з частинкою Чесного і Животворящого Хреста. В часі Утрені кожен міг прикластися до частинки Хреста Господнього.

Після утрені, владика Мілан відслужив святкову Архієрейську Службу Божу разом з настоятелем собору став.прот. Іваном Тидіром та двома священнослужителями. Під час  Літургії можна було приступити до Тайни Покаяння, щоб з чистою душею прийти до прийняття Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа. У своєму пастирському слові Преосвященний владика наголосив на євангельському слові від благовістителя Марка: «Коли хтось хоче йти за мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе хрест свій і йде слідом за мною». «Ми покликані йти за Христом несучи наш хрест. Так, Він нас може впізнати, бо коли хтось відрікається свого хреста, відрікається Ісуса. Можливо кожен думає що уже не може нести свій хрест, але важливо пам’ятати, що Господь завжди є поруч. Тому ми сьогодні є у Божому Домі, і сьогодні покланяємося Животворящому Хресту, щоб дозволити Богу перемогти в нашому життю. Щоб визнати, що я не можу сприйняти мої страждання, але Ти є Той, Котрий даєш перемогу. Дозвольмо щоб кожен наш хрест, був прославленим в нашому житті!

По обіді, уже традиційно на Хрестопоконну Неділю відбулася восьма Хресна дорога вулицями міста Ужгорода. Хресна дорога розпочалася на місці майбутнього храму та монастиря отців Капуцинів. У хресному ході взяв участь Преосвященний владика Мілана, декани Ужгородського деканату, деканату Ужгород-місто та Перечинського деканату, а також священнослужителі міста та Ужгородського району. Велика кількість людей також прийшла взяти участь у спільній молитві з своїм Пастирем, щоб разом розважати над муками та стражданням нашого Спасителя.

Кінцева стація відбулася на старовинному кладовищі міста – Калварія, біля пам’ятника виходу з підпілля нашої Церкви. У ХІХ столітті місцеві мешканці збудували тут Хресну дорогу – Калварію, де завжди приходили молитися і згадувати на Страсті нашого Спасителя. У своєму пастирському слові владика нагадав про важливість цього місця. 28 квітня виповниться 25 років, коли на Велику П’ятницю була відслужена перша публічна Служба Божа, після понад сорока років жорстокого переслідування нашої Греко-Католицької Церкви. Цю першу Літургію відслужив світлої пам’яті отець Георгій, або як його усі називали отець Юрко Федака.

На завершення Преосвященний владика подякував всім вірникам та духовенству, які долучилися до Хресної ходи, де також кожен зміг нести свій хрест разом з Ісусом Христом.