2014-01-22НОВИНА

Бути вдячними за дари, які Бог дає іншим

На загальній аудієнції з Папою Франциском 22 січня 2014 року

Поділ християн позбавляє Христовий хрест його могутності. З такою пересторогою Папа Франциск звернувся до учасників загальної аудієнції, що відбулася у середу, 22 січня 2014 р., на площі Святого Петра у Ватикані. Своє повчання Єпископ Риму присвятив Тижневі молитов за єдність християн, який завершиться наступної суботи. За його словами, ця «цінна духовна ініціатива» вже понад 100 років залучає християнські громади до молитви за «єдність всіх охрищених», що є бажанням Самого Христа.

Святіший Отець пригадав, що кожного року екуменічна група з якоїсь частини світу приготовляє тему та відповідні матеріали для цього молитовного тижня, а цьогорічні були приготовані канадськими християнами, які пропонують замислитися над запитанням святого Павла, скерованим до християн Коринту: «Чи ж Христос розділився?». «Кожен з вас, – писав Апостол Народів, – говорить: Я – Павлів, а я – Аполлосів, а я – Кифин, а я – Христів» (1 Кор 1,12).

«Без сумніву, Христос не розділився. Але мусимо щиро та з болем визнати, що наші спільноти й надалі живуть поділами, які є згіршенням», – зауважив Папа, кілька разів наголошуючи на цьому, що поділ християн – це згіршення. «І також тих, – додав він, – які визнавали Христа своїм главою, святий Павло не похвалив, тому що вони вживали Христове ім’я для того, щоб відокремлюватися від інших в самій християнській громаді».

«Але ім’я Христа, – наголосив Святіший Отець, – творить спільність та єдність, а не поділи! Він прийшов, щоб творити спільність між нами, не для того, щоб нас ділити. Хрищення та хрест є центральними елементами християнського учнівства, і вони є спільними. Поділи, натомість, послаблюють вірогідність та дієвість наших євангелізаційних зусиль та загрожують позбавити хрест його могутності».

Святий Павло не лише ганить коринтян за їхні суперечки, але також складає подяку Богові за благодаті та дари, які вони отримали через Ісуса Христа. «Така поведінка апостола, – зауважив Наступник святого Петра, – є заохоченням для нас і для кожної християнської спільноти, щоб з радістю розпізнавати Божі дари, наявні у інших спільнотах. Незважаючи на біль поділів, які, на жаль, досі тривають, приймімо слова святого Павла, як запрошення щиро радіти благодатями, які Бог уділяє іншим християнам».

На думку Папи, визнавати благодать, якою Бог нас благословляє, знаходити в інших християн щось, чого ми самі потребуємо і що можемо отримати від них, немов братній дар, є прекрасним. «Канадська група, яка приготувала допоміжні матеріали цього молитовного тижня, – підсумував Святіший Отець, – заохотила громади думати не про те, що вони можуть дати своїм ближнім християнам, але закликала зустрічатися, щоб зрозуміти, що всі щоразу можуть щось отримати від інших. Це вимагає чогось більшого. Це вимагає багато молитов, смирення, вимагає призадуми та постійного навернення».

Інформація сайту "Радіо Ватикан"