2012-09-27ЗАГАЛЬНА АУДІЄНЦІЯ

Літургія – це школа молитви

Загальна аудієнція з Папою 26 вересня 2012 року

У середу, 26 вересня 2012 р., під час загальної аудієнції, що відбулася на площі Святого Петра у Ватикані, Папа Венедикт XVI знову зустрівся з паломниками, що прибули до Риму. Продовжуючи цикл повчань про молитву, про яку він говорив на прикладі Святого Письма Старого і Нового Завітів, цього разу Святіший Отець присвятив своє повчання літургії, яка, за його словами, є школою молитви, оскільки під час неї Сам Господь вчить нас молитися.

Венедикт XVI зазначив, що читання Святого Письма є важливою школою молитви, однак, існує ще один простір зростання у ній – літургія, через яку «Бог промовляє до кожного з нас тут і тепер, очікуючи нашої відповіді». Літургія є службою, яка здійснюється народом і для народу, який сформувався завдяки Пасхальному Христовому таїнству, який існує не з огляду на походження чи територію, але народжується з Божого діяння. В літургії діючою особою є Бог, а Його діяння притягає нас.

Святіший Отець пригадав, що Конституція про священну літургію була першим документом Другого Ватиканського Собору. І це, за його словами, не сталося випадково. «Бог є понад усе, – сказав він, – і саме на це нам вказує рішення Собору, щоб почати з літургії». Адже там, де вирішальним критерієм не є погляд на Бога, все інше втрачає орієнтири.

Папа додав, що першою вимогою доброї літургічної відправи є те, щоб вона була молитвою та розмовою з Богом, спочатку слуханням Його, а далі – відповіддю. Діалог з Богом під час літургії вимагає того, щоб те, що вимовляємо устами, було згідне із тим, що носимо в серці. «Наше серце, наш внутрішній світ, повинен слухняно відкритися на Боже слово та зосередитися в молитві Церкви, щоб отримати спрямування до Бога. Погляд серця повинен звертатися до Бога, Який є між нами: це є початкова постава», – сказав Венедикт XVI, додаючи, що поглиблене переживання літургії вчиняє наше серце здатним підніматись до висот, до істини та любові, до Бога.

«Ми добре переживаємо і служимо літургію тільки тоді, коли перебуваємо в молитовній поставі, єднаючись з Таїнством Христа та Його діалогом з Отцем», – підсумував Папа, – пояснюючи, що це Сам Бог вчить нас, як ми повинні молитися. Адже літургія є, одночасно, і Божою і людською чинністю, молитвою «яка походить від Святого Духа і від нас, повністю скерованою до Отця, у єднанні з Божим Сином, Який став людиною».

Інформація "Радіо Ватикан"