2012-06-16ПАПА

У світі, який довіряє тільки собі, навчімось в молитві довіряти Богові

На загальній аудієнції з Папою Венедиктом ХVІ 13 червня 2012 року

Споглядальна молитва та містичний досвід святого Павла стали темою чергового повчання Папи Венедикта XVI, присвяченого молитві, в рамках циклу катехиз, виголошуваних під час загальних аудієнцій. Папа окреслив молитву як «подих душі», як оазу миру, в якій можемо зачерпнути «воду, яка живить наше духовне життя та перетворює наше існування». Традиційна зустріч Вселенського Архиєрея з паломниками відбулася у середу, 13 червня 2012 р., в залі Папи Павла VI у Ватикані.

Святіший Отець звернув увагу на те, що підтверджуючи правосильність свого апостольського служіння, святий Павло, насамперед, посилався на глибоку близькість з Господом на молитві, яка була позначена також містичним досвідом, видіннями та піднесеннями. Це досвід, за словами Венедикта XVI, навчив Апостола Народів розуміти, що Боже царство приходить не тільки завдяки нашим зусиллям, але – завдяки силі Божої благодаті. «Наскільки в нас зростає єднання з Господом Богом, а наша молитва стає інтенсивнішою, настільки прямуємо до того, що істотне та розуміємо, що Боже Царство здійснює не сила наших старань, а Господь Бог, який вчиняє чуда саме за посередництвом наших слабкостей. Мусимо бути покірними і не покладатись на себе самих, але трудитись у Божому винограднику, ввіряючи себе Господеві як крихкі «глиняні посудини», які Він наповнює багатством та силою Своєї благодаті.

У світі, в якому існує ризик довіряти тільки успішності та силі людських засобів, християни покликані наново відкрити і дати свідчення цінності молитви, за допомогою якої наше життя дедалі більше уподібнюється до життя Ісуса Христа. Чим більше простору надаємо молитві, тим більше наше життя буде перетворене та оживлене конкретною силою Божої любові», – наголосив Папа.

«Споглядання (контемпляція) Христа в нашому житті не відчужує нас від дійсності, але вчиняє нас активнішими учасниками людських справ, бо Господь, притягаючи нас до Себе в молитві, дозволяє нам стати присутніми і близькими до кожного ближнього в Його любові».

13 червня католицька Церква відзначає празник святого Антонія Падуанського і звертаючись до паломників з Польщі, Святіший Отець окремо згадав цього святого, який своїм життям, а особливо невтомними душпастрськими трудами, вчить нас євангельської ревності.

 Інформація "Радіо Ватикан"