2011-12-26БЛАГОДІЙНІСТЬ

"Все, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили" (Мт 25,40)

День памяті святителя Миколая є особливим святом для дітей. Вже з давніх часів зародилася традиція – за прикладом святого Миколая дарувати один одному подарунки. Це свято приносить дітям щиру та сердечну радість. Це справді справа Божа.

В Святому Письмі Ісус Христос промовляє до нас: «Все, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили». Під таким девізом з благословення Високопреподобного архімандрита о. Петра-Павла Береша, ректора Ужгородської богословської академії ім. блаженного Теодора Ромжі, 22 грудня, в день свята Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці, в Ужгородській міській дитячій лікарні відбулася програма, присвячена святителю Миколаю, пам'ять якого звершується 19 грудня.

На святкуваннях в ролі посланців від св.Миколая були студенти 6 і 7 курсів УжБА. Організатором та  натхненником цієї благородної справи, яка проводиться вже вшосте (також на “літнього” Миколая) став семінарист 7 курсу Ігор Плевський. Активно долучилися до провелення свята семінаристи: Борис Староста, Михайло Шанта, Павло Чекета, Віталій Сташкевич тощо. Піснеспівами та колядками семінаристи разом із дівчатами з організації «Віра і світло» прикрасили виступ, звернулися до дітей зі святковим привітанням, розповіли про життя святого Миколая, про цікаві випадки й чудеса, які він творив. Діти складали різні аплікації, співали, колядували, а св.Миколай вручив малечі та персоналу лікарні подарунки та іконки з зображенням святого, а керівництву лікарні – подячні грамоти від  ректорату академії. Приємно було бачити щасливі обличчя маленьких дітей та їх батьків, щирі та добрі усмішки.

Шкода, що останнім часом розвивається тенденція перетворення святого Миколая Чудотворця на Діда Мороза чи Санта Клауса з колою в руках і торбою подарунків за плечима. Таке поганське розуміння свята пропагується з екранів телебачення і пов’язане з бажанням наживи. В азарті інтересу до торби з подарунками важливо не розгубити духовну цінність та значення свята: подвиг віри святого, його милосердя до ближніх.

В окремий спосіб висловлюємо подяку головному лікарю дитячої лікарні п. Ігореві Рошку за сприяння у проведенні свята, о.д-ру Владиславу Ігнатишину за надані подарунки дітям та всім семінаристам, що допомогли коштами.

Тож стараймося і надалі для наших маленьких улюблених дітей. Робімо їм добро, як для самого Бога. А Він, бачачи наші старання, нагородить нас миром і духовною радістю. Нехай це стане доброю традицією для прийдешніх поколінь семінарської братії.

                                                                              Піддиякон Борис Староста
Фотографії з події