2011-12-22ВАТИКАН

Відсвяткувати Різдво з усвідомленням того, що Бог став близьким до нас

На загальній аудієнції з Папою Венедиктом XVI 21 грудня 2011 року

Належно пережити Різдвяні свята заохотив вірних Папа Венедикт XVI під час свого повчання, виголошеного з нагоди загальної аудієнції, що у середу, 21 грудня 2011 р., відбулася в залі ім. Папи Павла VI у Ватикані. Святіший Отець закликав докласти зусилля для того, «щоб обмін побажаннями не втратив свого релігійного змісту, а свято не було поглинуте зовнішніми аспектами».

Святкувати Різдво, за словами Папи, означає пережити сьогодні таїнство Втілення Божого Сина. Але як це можливо? «На Літургії, – пояснив він, – ця подія долає межі простору й часу та стає актуальною, присутньою, її дія триває, проходячи крізь дні, роки й віки». Сучасна людина є людиною відчуттів і їй дедалі важче розширити горизонти та увійти у Божий світ. Але саме для того Відвічний увійшов у границі часу та простору, щоб уможливити сьогодні зустріч із Собою.

Святіший Отець звернув увагу також і на те, що Вифлеємську подію слід розглядати у світлі Пасхального таїнства, адже обидвоє є частиною єдиного діла відкуплення, здійсненого Христом.

«Дорогі брати й сестри, – звернувся на завершення Венедикт XVI, – переживімо з радістю Різдво, що наближається. Живімо цією чудесною подією: Божий Син народжується також сьогодні, Бог насправді близький до кожного з нас». Папа ще раз наголосив на тому, що найкращим способом пережити це таїнство є участь в Євхаристійному богослуженні. «Бажаю усім вам та вашим родинам відсвяткувати насправді християнське Різдво, так щоб і обмін побажаннями в ці дні був вираженням радості від усвідомлення того, що Бог близький до нас та бажає разом з нами перейти життєвий шлях».

Інформація "Радіо Ватикан"