2011-11-03МОЛОДЬ

«Христос – наша скеля»

29 жовтня у смт. Дубове відбувся День молоді для цілого Тячівського деканату.

«Учителю добрий, що маю робити?...», – так запитував юнак Ісуса, шукаючи досконалості, і так запитує сьогодні наша молодь: «Учителю добрий, що маю робити?...». Молодь спрагла правди, вона шукає відповіді на свої сумніви.

Тому, беручи до уваги слова Блаженного папи Івана-Павла ІІ, який завжди виявляв свою особливу любов до молоді, у 1985-му році, коли відбувся перший світовий День молоді, він сказав: «Ціла Церква на глобальному рівні має бути особливо відданою молоді, їхнім прагненням та бажанням, їхній відкритості та сподіванням, щоб відповісти на їх очікування, передати їм впевненість у Христі».
Щоб відповісти на заклик Святішого отця, нам вдалося організувати День молоді. При допомозі, звичайно, багатьох людей.

На цю зустріч відгукнулися молоді люди з Калин, Ганич, Нересниці, Тячева, Руського поля, Тячівки, Добрянського,Новоселиці, Вільхівці, Тересви, Вільхівські лази, Біловарці, Дубового та молодь з Івано-Франківська.

День молоді відбувався під духовною опікою отців та сестер Згромадження Воплоченого Слова та всіх священиків Тячівського деканату. Завдяки багатьом богопосвяченим особам нам вдалося зацікавити молодь науками, конференціями, цікавими іграми, подарунками...

Усе почалося із загальної конференції, яку провів о. Софрон, ВС, у якій він наголосив на тому, що відповідь на поклик Христовий є в наших руках. Отець закликав молодь до змагання за добре християнське життя, прагнення до великих речей, до великих польотів, прирівнюючи молодь до польоту орлів, які повинні долати найважчі перешкоди у своєму житті, злітаючи понад труднощами, які чекатимуть на них. Після завершення науки всіх було запрошено до гри «Лото», у якій молодь активно змагалася. І взагалі для усіх, навіть для тих, хто програв, ця гра стала цікавою розвагою. Трошки пізніше, маючи смачний обід та вільний час, нам вдалося провести невеликий діалог, завдяки якому ми могли пізнати душу багатьох молодих людей, їх проблеми та переживання.

Після завершення обіду та концертної програми кожен міг обрати тему для обговорення, наприклад «Нареченство», де йшося на дошлюбну чистоту, заохочуючи молодь до доброго приготування до сімейного життя. Як говорив сам Блаженний папа Іван Павло ІІ: «Молоді люди, не дозволяйте руйнувати ваше майбутнє, не дозволяйте вирвати від вас багатство любові! Забезпечте вашу майбутню вірність вашій майбутній сімї…»; «Вибір покликання», де отець наголосив на важливості пізнання Божих планів щодо кожного з нас, і відтак, виконання їх; «Музика» – одна із актуальних тем для молоді, де розповідалося, що не вся музика є добра, та який вплив має музика на життя молодої людини; «Сенс життя», де піднімалися питанння мети життя людини та засобів для її досягнення.

По завершенню праці у групах, молодь дала велике свідчення віри, ступаючи по вулицях Дубового з Хрестом зі статуєю Богородиці. Усі дивувалися з кількості молоді, котра відважно свідчила про свою віру в Христа, показуючи, що тільки Бог є Той, хто задовольняє бажання кожного. Під час походу молодь роздумувала про дію Пресвятої Богородиці у житті Блаженного папи Івана Павла ІІ й одночасно бачила в своєму житті Її велике заступництво. По завершенні походу, перед каплицею Пресвятої Діви уся молодь посвятилася опіці Небесної Неньки, повторюючи зі Святішим Отцем «Totus Tuus» – «Увесь твій».

Потім молодь зібралася на Божественній Літургії, де кожен міг зблизитися з Христом через тайну Сповіді та Євхаристії. А по завершенні святої Літургії о. Йосиф Попович вручив для кожного книжку «Послання Папи Івана Павла ІІ до молоді всього світу». У ній Папа повторює: «Дорога молоде, тільки Ісус знає ваше серце, ваші найпотаємніші бажання. Тільки Він, який полюбив вас аж до смерті, здатен повністю задовільнити ваші прагнення. Його слова – це слова життя вічного, слова, які наповнюють життя змістом. Ніхто, крім Христа, не зможе дати вам правдиве щастя».

Велику подяку складаємо усім тим, хто долучився до організації Дня молоді, в особливий спосіб дякуємо нашим парафіянам із Дубового, які допомогли нам своїми молитвами, працею та пожертвами. Нехай Бог благословить кожного. Адже хто дає з щедрістю для Бога, Бог сторицею повертає. Хто працює для молоді – працює для свого майбутнього. Дякуємо всім.

З молитвою,
сестри Воплоченого Слова з Дубового