2011-03-21СПІЛЬНОТА

Господь вибрав нас, щоб наше життя стало життям молитви

„Матері в молитві” щиро запрошують всіх матерів, священиків, вірників поєднати свої молитви за щасливе майбутнє усіх дітей світу на другій Прощі матерів Закарпаття, під час якої відбудеться черговий 5-й з’їзд спільноти. 21 травня 2011 р.Б., з благословення владики Мілана, у с. Доробратово Іршавського району відбудеться п’ятий з’їзд спільноти „Матері в молитві” Мукачівської греко-католицької єпархії.

Рух „Матері в молитві”, де матері з усього світу, з’єднавшись у молитві, вимолюють ласки для дітей, створено волею Всевишнього. Знаючи, що Господь просить приходити до Нього через Марію, яка найкраще може зрозуміти болі і тривоги матерів, тому що сама у важких терпіннях стояла під Хрестом Свого Сина, спільнота „Матері в молитві” нашої єпархії вже традиційно проводить свої з’їзди у травні – місяці особливого почитання Небесної Покровительки, Заступниці, Посередниці – Матері всіх матерів.

У житті кожної людини молитва має зайняти важливе місце, а зокрема у житті матері. Мама завжди йде на зустріч своїм дітям, особливо коли вони хворі, а людство зараз хворе безвір’ям. Нам не вистачає віри, але завдяки молитві віра набирає силу. Мати великомученика Пантелеймона все своє життя молилася, щоб навернути сина до віри у Христа, свята Моніка вісімнадцять років щоденно молилася за навернення свого сина Августина. І так сталося. Адже все, що в людей є неможливим, у Бога – можливе. Тільки треба вміти щиро молитися і мати тверду віру.

Наші діти від першої миті зачаття, в лоні матері, після народження і всі подальші роки, навіть у дорослому віці потребують не лише нашої любові, ласки та материнської підтримки і допомоги, але й неустанної щирої молитви. Немає такої матері в усьому світі, яка хотіла б чогось поганого для своєї дитини. Саме тому молитва рідної матусі має велику силу. Хто ж бо може краще відчувати серцем свою дитину, ніж рідна мати? Тільки молитвою, і особливо спільною молитвою матерів, ми можемо випросити в Господа кращої долі для своїх дітей, внуків. Тож відчуваймо постійну потребу молитви, любімо молитву, просімо Богородицю, як уміємо, просто, щоб вона навчила нас молитися, берім  на себе молитовний труд.

Рух „Матері в молитві” об’єднує матерів, які збираються для спільної молитви один раз на тиждень у будь-який вибраний день, моляться не лише за своїх дітей, але за дітей усього світу, за всі українські родини, державу, владу, Церкву, єпархію, священиків, краще майбутнє українського народу та духовну єдність всіх матерів.

Приходимо стурбовані і заклопотані, а молитва розчулює, заспокоює. Світліють та зцілюються наші душі, тривожні думки і переживання відходять, наші тягарі стають легшими. Молитва допомагає у розпачі та у складному становищі. Кожна з нас відчуває, що вона не одна, бо може розраховувати на підтримку тієї, яка стоїть поруч тебе, яку так само, як і тебе називають „мамою”, яка так само як і ти возносить свою молитву до Бога, дякує і просить Його, надіється на Нього. Все це треба відчути, пережити. На Божу благодать треба терпеливо чекати, і як результат – скільки зцілень, відгуків і свідчень про чудодійну силу спільної молитви! Матері діляться своїм сокровенним і цим радіємо всі разом. „Голос мій дійшов до Бога – і він вислухав мене” (Пс.76,2). Так можуть сказати багато матерів.

Вчителем молитви є Ісус Христос. Він часто молився і закликав до молитви нас кажучи: „Будьте бадьорі й моліться, щоб не впасти в спокусу”(Мт.26,41). Ісус не хотів, щоб наша молитва здійснювалась порізно і приватно, щоб той, хто молиться, молився лише за себе. Насправді, ми ж не говоримо: „Отче, мій, що єси на небесах, хліб мій дай мені…”,  кожен з нас не просить про прощення свого боргу, не молиться про одного себе, а коли ми молимось, то молимось не за одного кого-небудь, а за всіх. Ісус Христос заповів нам „молитись завжди й не падати духом” (Лк.18,1), а це означає, що ми ніколи не повинні почуватися втомлені від молитви. Святий апостол Павло говорить: „Моліться завжди в дусі всякою молитвою і благанням” (Еф.6,18). Саме до такого стану серця, до безперервної молитви закликає Бог всіх людей.

Для тих, хто ще не знає, але зацікавився молитовною групою „Матері в молитві”, приходьте: єднаючись у молитві, ми врятуємо наших дітей! Запрошуємо мам, бабусь, майбутніх мам приєднатися до нас і разом з нами молитись за всіх дітей – майбутнє людства. Не позбавляйте благ своїх дітей, приходьте на спільну молитву, адже сам Ісус сказав: „Істину кажу вам: Коли двоє з вас згодяться на землі просити, що б там не було, воно буде дано їм моїм Отцем Небесним; бо де двоє або троє зібрані в моє ім’я, там я серед них” (Мт.18,19-20).

То подумаймо собі, як тішиться і уважно вислуховує нас Отець Небесний, коли разом моляться десятки, сотні, тисячі матерів одночасно.

Господи, даруй нам завжди пам’ятати про Твою любов до нас та наших дітей, адже Ти сам просиш приходити до Тебе в потребах: „Прийдіть до Мене всі втомлені й обтяжені, і Я облегшу вас!” (Мт.11,28). Прийдіть до Мене, зцілю вас, обніму вас, як люблячий Батько, і все прощу, адже немає сили, величнішої ніж Божа Любов!
Приходьмо в храм Божий і приєднуємось до цілющого джерела Божої любові та найщирішої материнської молитви!

Довідка

В Україні спільнота є частиною міжнародної спільноти, яка виникла у 1995 р.Б. і тепер існує майже в 100 країнах світу. В нашій єпархії спільнота „Матері в молитві” діє у 200 парафіях із загальною кількістю понад 4 тияч. матерів, які щодня підносять свої молитви до Бога.

Тетяна Сівак