2011-03-10ОФІЦІЙНО

Пісна дисципліна

Згідно з циркуляром Мукачівської греко-католицької єпархії №18/07 від 2007 року вірники Мукачівської греко-католицької єпархії повинні зберігати як мінімум наступний піст

Утримуватися від м’ясних страв у всі середи та п’ятниці цілого року, за винятком загальниць та празників Господських і Богородичних, що припадали б на середу та п’ятницю, а у Великому пості – від м’ясних та молочних страв у всі середи та п’ятниці. Дотримуватися строгого посту у перший день Великого посту та у Велику п’ятницю. Це означає утримуватися від м’ясних і молочних страв та вдовольнятися одноразовим прийомом їжі до ситості. Утримуватися від м’яса, якщо Благовіщення припало б на Велику п’ятницю.

Одноденні строгі пости: Навечір’я Різдва Христового, Навечір’я Богоявлення, Воздвиження Чесного Хреста, Усікновення чесної голови святого Івана Хрестителя.

• Кого зобов’язує піст?
Церква зобов’язує до посту всіх, кому виповнився 14 років, аж до закінчення 60 року життя.

• Звільнені від посту:
недужі фізично й розумово; матері, що очікують народження дитини або годують її груддю; хто не розпоряджається вповні своєю особою і, наприклад, харчується у чужих; вбогі, що живуть із милостині; хто виконує важку фізичну працю; ті, що одужують після важкої хвороби.

• Хто може звільнити від посту?
Єпископ у своїй єпархії та парох у своїй парафії з важливої причини можуть звільнити від посту поодиноких осіб, родини або загал. Сповідники можуть звільнити від посту в сповідальниці.

• Євхаристійний піст перед Святим Причастям
На одну годину перед Св. Причастям треба утриматися від їжі та напоїв. Чиста вода і вживання ліків не ламають посту.

• Загальниці
У цей час дозволено у середи та п’ятниці споживати м’ясні страви:
від Різдва Христового до Богоявлення;
від Неділі митаря і фарисея до Неділі блудного сина;
від Великодня до Томиної неділі;
від Заслання Святого Духа до Неділі всіх святих;
Новий рік (31.12-01.01);
День незалежності України (24.08).

• Заказані часи
Заборонено справляти гучні забави і весілля протягом Різдвяного посту (Пилипівки), Великого посту, Петрівки та Успенського посту.