2010-03-04ЗАПРОШЕННЯ

«Усе, чого проситимете в молитві з вірою, – одержите» (Мт. 21,22)

15 травня 2010 р.Б. з благословення владики Мілана відбудеться IV-й з’їзд спільноти «Матері в молитві» Мукачівської греко-католицької єпархії.

Ніщо не може рівнятися з молитвою. Вона й неможливе робить можливим, трудне – легким, невигідне – вигідним (св.Йоан Золотоустий)

Теперішній тривожний час змушує щораз більше задумуватися про духовний світ наших дітей, бо вони є майбутнім людства. Дуже багато спокус: алкоголь, розпуста, наркоманія… Часто ми виявляємося безсилими допомогти нашим дітям, а інколи буває надто пізно. Але ж хто може краще відчувати серцем свою дитину, ніж рідна мати?

Тільки молитвою, сердечною материнською молитвою і особливо спільною молитвою матерів ми можемо випросити в Бога кращої долі для всіх дітей, бо сила молитви ще ніким переможена не була. Віримо, що від цих молитов, які йдуть з глибини нашої душі і серця, наші діти подобрішають, побачать яскраве світло Божої та материнської любові.

Рух «Матері в молитві» об’єднує матерів, які регулярно збираються для спільної молитви, вчаться довіряти Богові та одна одній, прагнуть разом служити Богородиці та бути світлом для світу. В Україні спільнота є частиною міжнародної спільноти, яка виникла в 1995 р. і тепер існує майже в 100 країнах світу.

Сьогодні в нашій єпархії молитва провадиться в 170 парафіях. Групи збираються один раз на тиждень в будь-який день. У своїх молитвах матері заступаються не лише за своїх дітей, свої родини, але й одна за одну, за дітей цілого світу, за їх духовний зріст та поглиблене життя в Божій любові.
Важливим аспектом діяльності руху є свідчення матерів, зокрема про народження дітей після багатьох років безпліддя, фізичне та духовне оздоровлення, вирішення важливих життєвих проблем тощо. Цими свідченнями «Матерів в молитві» утверджують силу спільної молитви до Бога, довіру і повне віддання Його любові.

Значним поштовхом розвитку спільноти є вже традиційних щорічний з’їзд, який ще більше єднає матерів у служінні й прославі Бога. Коли ми збираємося разом, щоб єдиним серцем і єдиними устами молитися, Він радіє, бо так чекає наших прохань. Каже: «Просіть – і дасться вам… Бо кожен, хто просить – одержує» (Мт.7, 7-8).

Спільнота «Матері в молитві» щиро запрошує всіх матерів взяти участь у IV-му з’їзді, який відбудеться у місті Тячеві 15 травня 2010 р.Б. та поєднати свої молитви за Україну та наш народ, за Церкву, священиків, монахів та монахинь, за щасливе майбутнє усіх дітей світу.

«Матері в молитві» щиро вдячні всім своїм духовним наставникам – отцям тих парафій, при яких діють спільноти, – за духовний провід, допомогу і підтримку в спільній молитві, яка укріпила нас духовно і об’єднала Божою любов’ю. Також звертаємося до священиків-парохів, щоб підтримали матерів у їхніх прагнення спільної молитви на парафіях, де матері бажають молитися.

Як християни, ми покликані до постійного пошуку зв’язку з нашим Господом. Як матері-християнки, ми покликані не тільки дати фізичне життя своїм дітям, але й віру, надію, любов. Ми об’єднуємося в молитовні спільноти, щоб разом вчитися довіряти Богові, щоб разом шукати Його і підтримувати одна одну на дорозі до Нього, щоб разом відгукнутися на Його поклик: «Прийдіть до Мене всі втомлені й обтяжені, і Я облегшу вас!» (Мт. 11,28).

Хай цей час буде для вас часом особистої молитви, щоб у ваших серцях росло зерно віри, і хай воно виросте в рясне свідчення вашої віри для інших.  

Ольга Сівак