2009-12-09ЗУСТРІЧ

"Нехай цей час стане для вас часом молитви. Нехай молитва запанує у всьому світі…"

(із послання Богородиці у Меджугор’ї)

 

По Божому провидінню 5 грудня вдруге відбулася зустріч відповідальних матерів парафіяльних спільнот "Матері в молитві" Мукачівської греко-католицької єпархії (перша зустріч відбулася 7 листопада). Цього разу були присутні представники спільнот міста Ужгорода та Ужгородського району, Мукачева та Мукачівського району, Воловецького, Рахівського, а також Виноградівського, Берегівського, Тячівського районів.

Знову перша субота… Марія як мати закликає нас до молитви, спільної молитви: "Через молитву прийде до вас, дітоньки, радість і мир. Через молитву ви ще більше відчуєте благодать Божу…" Сьогодення залежить від молитви; марнування часу несе для нас небезпеку – особисту, суспільну, світову. І Мати Божа як істинна Матір, яка ніколи не залишає Своїх дітей, а надає їм опіку, ласку, розраду, зібрала нас у Тячеві, щоб разом з нами молитися до Отця Небесного. Її Непорочне Серце уболіває за кожного, всією Своєю любов’ю Вона направляє нас на шлях спасіння.

Господь Ісус говорить: "А коли молитесь, не говоріть зайвого, як ті погани, гадають бо, що за своєю велемовністю будуть вислухані. Не будьте, отже, подібні до них, бо Отець ваш Небесний знає, чого вам треба, перш ніж ви просите в Нього. Тож моліться так: "Отче наш, що єси на небі! Нехай святиться твоє ім’я, Хай прийде твоє Царство, Нехай буде воля твоя як на небі, так і на землі. Хліб наш щоденний дай нам нині. Прости нам довги наші, як і ми прощаємо довжником нашим. Не введи нас у спокусу, але визволь нас від злого." (Мт.6, 7-13)

Через Непорочне Серце Матінки Божої матері просили про ласку, щоб жити всім Господньою молитвою, щоб була вона для всіх мов повітря, котрим дихаємо, щоб ми могли в неї зануритися і віднайти себе в Христі, щоб могли стати одним серцем, однією душею, єдиною Церквою в єдиному Тілі Ісуса Христа. Ми знаємо, як почуваємося, коли бракує повітря: без повітря наші тіла не можуть жити. Але ж ми маємо як фізичне, так і духовне тіло. Тому Марія в одному з послань говорить до нас: "Нехай молитва стане для вас ніби повітрям, яким ви дихаєте." Ми можемо собі уявити, що без молитви ми наче мертві. Молитва не є чимось, що нам нав’язує Церква, Бог, Богородиця. Молитва є чимось набагато більшим. Молитва є життям. Без молитви у нас немає місця для Бога, куди б він міг прийти аби зцілити нас, спасти та наповнити Собою наші душі і серця. Лише через молитву Господь може відкрити нам Свою любов і ми так ми можемо насолоджуватися радістю від того, що ми – улюблені діти Ісуса та Марії.

Благословенна Діво Маріє, сповнена ласки і непорочності, веди нас, матерів, наші сім’ї і родини, нашу Церкву, Україну через Своє Непорочне Серце до таємниці Божого Серця і Його любові.

Програма зустрічі була аналогічна попередній: розпочалася з улюбленої молитви Матінки Божої – молитви на вервиці. Сестра Ліджі (родом з Індії) цього разу не свідчила про власне життя, але дала глибокі духовні розважання, які своєю простотою вразили і запали у серця усіх присутніх.

Під час Божественної Літургії, в якій співслужило близько 20 священиків, слово Боже виголосив о.Йона, монах-студит з Унівської Святоуспенської лаври.

Відтак, духовно наповнені, учасники зустрічі підкріпилися й фізично – традиційними тячівськими голубцями…

Реколекційною наукою продовжилася зустріч матерів після обідньої перерви, яку провадив духівник спільноти о.Петро Креніцкі. Також під його проводом було розглянуто низку питань, зокрема щодо проводу молитовною спільнотою, обов’язків відповідальних у спільнотах, спільних намірів (за Церкву, Україну, родину) та інше.

Закінчилася зустріч спільною молитвою матерів. Під час прослави піснею Бога і Матінки Божої, кожна мати отримала Боже благословення через руки о.Йони.

Безмежна вдячність милосердному Господу Богу і найдобрішій, наймилішій нашій Мамі Марії за цей прекрасний день, який наповнив наші серця Божою благодаттю, миром і спокоєм, а також всім організаторам і присутнім.

Тетяна Сівак

Фотографії з події