2009-11-11СПІЛЬНОТА

Через Непорочне Серце Марії молитви матерів досягають Неба

«Якщо світло ще не прийшло, - треба молитися,
 і спасительна сила прийде неодмінно!»


Субота. 7 листопада 2009 р.Б. Місто Тячів. Парафія Успіня Пресвятої Богородиці.

У цей чудовий осінній день відбулася перша зустріч відповідальних матерів спільноти «Матері в молитві» Мукачівської греко-католицької єпархії із шести районів Закарпаття – Рахівського, Тячівського, Хустського, Міжгірського, Виноградівського, Іршавського.

Божа благодать, безконечне милосердя, море ласк вилилися в цей день із Серця нашої найдобрішої Матінки. Мир і спокій огорнув усіх присутніх…

Зустріч розпочалася з молитви на вервиці, улюбленої молитви Матері Божої, яку вона просить відмовляти щоденно і  в особливий спосіб жертвувати за спасіння душ, навернення грішників: «Моліться! Багато моліться і складайте жертви, бо багато душ ідуть до пекла, бо немає тих, хто хотів би жертвувати за них», – просила Богородиця в об’явленні у Фатімі 19.08.1917 р.Б.

Під час розважання світлих таїнств свідчення про своє монаше життя давала сестра Ліджі (родом з Індії) зі згромадження Святого Йосипа (с.Павшино, Мукачівського району). Історія її життя – це сучасне живе Євангеліє, слово Ісуса, яке не тільки торкнулося, але глибоко заклало зерно в серцях усіх присутніх матерів, щоб проросло і дало плоди благодаті для тих, кого Бог кожній з них довірив. Простота й щирість свідчень сестри Ліджі дали можливість відчути всім Божу присутність: Ісус – живий, Він – між нами! Як говориться у євангеліста Матея (Мт.18,20): «Де двоє або троє зібрані в Моє ім’я, там Я серед них.»

Служба Божа в цей день була надсвяткова – в ній співслужило близько 20 священиків. Усі присутні мали можливість приступити до Тайни Покаяння і прийняти Святе Причастя, яке Мати Божа просить у цей день – першу суботу місяця – жертвувати як перепрошення за пристрасті і святотатства та за гріхи, які зневажають Її Непорочне Серце. По закінченню Служби Божої, ставши на коліна, всіх відновили посвяту Непорочному Серцю Марії. «Така посвята вимагає від католиків ясного і твердого розуміння ідеалу християнських чеснот, чистоти і святості, щоб вони усвідомлюючи жертву, якої вимагає таке прагнення, усіма силами боролися за ці ідеали у щоденному житті» (про особисту посвяту Непорочному Серцю Марії Святійший Отець Папа Пій ХІІ, 21.01.1945 р.)

На післяобідній зустрічі, яку провадив духівник спільноти «Матерів у молитві» о.Петро Креніцкі, розглядалися питання щодо проводу молитовною спільнотою, обов’язків відповідальної, членства в спільноті, інші організаційні питання. Були прийняті для постійної молитви спільні наміри за єдність Церкви, за нашу єпархію, за добробут України.

На закінчення зустрічі матері стали на молитву, яку провадила відповідальна спільноти з села Іски Міжгірського району Марія Плецан. Спілкування, обмін новинами, запитання-відповіді, ознайомлення з журналом «Дорогою молитви», який містить інформаційний додаток «Вісник спільноти «Матері в молитві», співання пісень ще більше об’єднало матерів у правдиву родину Божого задуму.

«Боже великий, єдиний, нам Україну храни…» Цією піснею-проханням, духовно наповнені, матері дякували Богові, Матері Божій за неоціненний Божий дар спільної молитви.

Сьогодні особливу подяку висловлюємо всьому Тячівському деканату, всім присутнім священикам та організаторам зустрічі. Нехай милосердний Ісус своєю любов’ю осяює ваше життя. Нехай Мати Божа, Мати найпрекраснішої любові до Бога, вчинить ваші серця подібними до Свого Непорочного Серця!

Тетяна Сівак