2009-07-21ЗІБРАННЯ

Четверта проща народів та національностей була надзвичайно успішною

Четверта проща народів та національностей проходила з 17 по 18 липня біля каплиці Зарваницької Божої Матері у Тячеві. Тут зібралося близько 5 тисяч паломників, щоб разом єднатися через слухання Слова Божого, Святої сповіді та прийняття Святого  Причастя (фотографії з прощі).

Найбільше паломників, звісно, було із Закарпаття, також були паломники із Івано-Франківської, Львівської, Кіровоградської, Полтавської, Хмельницької областей. Були гості із закордону: Австрії, Польщі, Словаччини, Чехії, Швейцарії. Приємно було вітати також о. Ростислава та групу паломників із Москви, учасників руху "Матері в молитві", які себе представили гарною піснею. Також були родичі нашого владики Мілана із Словаччини та родичі о. Петра Креніцкого із Дячова. На прощу приїхав кафедральний хор із Пряшева, який брав участь у Святій Літургії.

Чудову атмосферу прощі народів доповнював жіночий хор із Північної Моравії, який своїм співом провадив молитву Вервиці, а ще виконував пісні під час Св. Причастя.

Особливістю було те, що багато паломників були у своїх національних костюмах.

В п’ятницю ввечері  і в суботу під час програми молитви проводив о. Петро Куркевич з Красилова, монах-капуцин та представники Львівської спільноти школи Християнського життя та євангелізації, яка діє при Українському Католицькому Університеті. Молодь приготувала своє визнання прийняття Ісуса Христа, як свого спасителя і Господа в чудових пантомімах, які дали пізнати, яким розбитим є життя в гріхові і яким чудовим є відкриття Христа і формування себе Духом світла. До Святого Причастя в п’ятницю приступило близько 500 вірників.

"Матері в молитві" були тим ангелом-хоронителем, які своїми молитвами боролися, щоб ця проща не стала якоюсь зовнішньою акцією, але щоб це було свято нашої спільної прослави Бога.

Звучали молитви на різних мовах. Своїм співом доповнила молитовний дух прощі співачка Моніка Кандрачова, яка походить із Дячова.

Тячівські діти привітали присутніх владик піснею-молитвою. Вершиною прощі була Свята Літургія, очолювана Преосвященним владикою Міланом у співслужінні з Преосвященним владикою Василем (ІВАСЮКОМ) Одесько-Кримським, разом з якими служили більш як сімдесят священиків.  Преосвященний Владика Мілан  виголосив проповідь, в якій ще раз зазначив, що рік, який проживаємо, є роком священства, і закликав всіх присутніх у всілякий спосіб, зокрема і молитовно допомагати священикам,  щоб не були наймитами, а щоб ставали добрими пастирями, апостолами, які не бояться труднощів теперішнього життя і несуть живого Христа до людських сердець. Владика закликав всіх батьків бути священиками у своїх сім’ях, для того щоб створювати сильну духовну атмосферу.

Погода підчас прощі сприяла, і до Святого Причастя приступило близько 2200 вірників, після чого був хід із свічками до міського парку. Тут відбувся концерт народів та національностей, який завершився святковим феєрверком і продовжувався народними піснями на різних мовах.

Досвід прощі є надзвичайно великий, який не можна описати словами. Цього року паломників було на тисячу більше, ніж минулого, і це є  фактом того, що Божий дух прощі передається іншим.

Дякуємо  Господу за дар прощі народів та національностей в честь святих слов’янських апостолів Кирила та Методія та складаємо щиру подяку всім учасникам прощі. Висловлюємо подяку вірникам Тячівського деканату, які прийняли гостей з-за кордону та інших областей України. Дякуємо всім, хто допомагав у підготовці проведення прощі.

Павло Андришин,
м. Тячево