2009-06-25ВІТАННЯ

" ...Жертва багатьох братів і сестер разом є насінням, вкинутим до землі, яке продовжує рости і розцвітати навіть в наші дні"

Привітання Його Еміненції Тарсіціо Кардинала Бертоне з нагоди відзначення 60-річчя насильницької ліквідації греко-католицької Церкви на Закарпатті та 20-річчя виходу її з підпілля

Преосвященний Владико!

Мені приємно передати мої сердечні вітання Вам і всій Мукачівській Єпархії візантійського обряду з нагоди святкування пам'яті мучеництва, яке Ваша Церква переживала разом з іншими Церквами, примушеними «мовчати», під час довгого переслідування у минулому столітті. По правді, перейшло 60 років від знищення вашої Церкви і 20 років її «Воскресіння» і виходу з підпілля.

Святіший Отець Бенедикт XVI запрошує до подяки разом з Господом за витримку у непорушній вірі навіть у найважчих випробуваннях і за вірність наступнику Петра, які характеризують вашу Церкву. Разом з Вами він бажає згадати героїчні свідчення владики Теодора Ромжі і інших наставників, засуджених заради імені Христового, разом з іншими священиками. Ще сьогодні світяться героїчні чесноти молодого єпископа і Мученика Теодора. Його пожертвування, а також жертва багатьох братів і сестер разом є насінням, вкинутим до землі, яке продовжує рости і розцвітати навіть в наші дні.

Вселенський Архієрей заохочує залишитися добре вкоріненими в цій Католицькій вірі, яка була певною і твердою підтримкою в таких трагічних часах для вашої історії і заохочує, щоб ці святкування помогли поглибити вірність візантійській церковній традиції і зробили би вас в тому самому часі чутливими на сучасні пасторальні вимоги. Активна присутність Вашої Церкви буде дорогоцінним внеском для утримання молодих у християнській вірі в Європі і щоб протистояти викликам секуляризації та релятивізму.

Запевняючи вас про спеціальне Благословіння Святішого Отця, який доручає материнській опіці Пресвятої Богородиці Ваше Преосвященство та всіх тих, хто поручений вашій душпастирській опіці, і мені є приємно використати ці всі обставини, щоб запевнити з почуттям пошани до Вашого Преосвященства

Ваш у Господі,

Тарсіціо Кардинал Бертоне,
Державний Секретар