2009-04-12ВЕЛИКДЕНЬ

Пасхальне привітання Преосвященного владики Мілана

Христос воскрес! Воістину воскрес!

Дорогі браття у священстві, преподобні браття і сестри у монашестві, дорогі браття і сестри у Христі!

Сьогодні, у цей пасхальний час, хотів би закликати Вас до того, щоб разом порозважати над воскресінням Христовим, особливо у цей рік, який Святіший Отець Бенедикт ХVІ проголосив роком Святого апостола Павла. В першому листі до Коринтян апостол пише: «А коли Христос не воскрес, то марна проповідь наша, то й марна й віра ваша» (1 Кор. 15,14). Отож, святий Павло як фундамент нашої «віри» – нашого життя, та нашої «проповіді» – тобто нашої діяльності у житті, кладе воскресіння. Воно є тою реальністю, що доторкається нашого життя набагато конкретніше, ніж ми собі це уявляємо та усвідомлюємо. Перемога життя над смертю, вічності над розкладом, віри над сумнівом… – це є питання, які турбують нас повсякчасно.

Думаю, що саме зараз у цей час, який чим далі показується нам складнішим і вирішальним, для нас, християн, з новою силою постає питання віри у Христове воскресіння. На фоні різних криз, до яких  можна зостосувати євангельский вираз “полила злива, потоки розлились, подули вітри…” ми бачимо, що будуємо “свій дім на піску” (пор. Мт. 7,24-27) – речах, що не мають певності навіть у цьому світі. І Милосердний Господь дарує нам цей “час”, як нове запрошення до навернення, тобто до будування свого дому на скелі – що властиво і є наша віра, центром якої є Христове воскресіння.

Сьогоднішній час – це біблійне “сьогодні”, яке апостол Павло так сильно підкреслює і закликає нас: “Глядіть же, браття, щоб у когось із вас не було серця лукавого в невірстві і щоб воно не відступило від живого Бога, а, навпаки, підбадьорюйте щодня один одного, доки триває те 'сьогодні', щоб хтось із вас не став запеклим через обманство гріха. Бо ми стали учасниками Христа…” (Євр. 3,12-14).

Сьогоденні труднощі з іншого боку повстають перед нами як співвмирання із Христом, бо «коли ж ми вмерли з Христом, то віруємо, що будемо жити з ним» (Рим. 6,8). Пасхальна тайна Христа – тайна Його смерті і воскресіння – є єдиною дорогою спасіння, до якої ми приєднані через наше особисте хрещення.

Дорогі браття і сестри у Христі! Бажаю сьогодні разом із святим Павлом закликати Вас до стійкості у своїй вірі та з великою довірою надіятись на Господнє милосердя, бо ж “ми знаємо, що тим, які люблять Бога, – покликаним за його постановою, усе співдіє на добро” (Рим. 8,28).

Нехай Воскреслий Христос додасть кожному із Вас особисто, дорогі браття і сестри, силу і відвагу до щоденного життя. Бажаю Вам, вашим сім'ям і всім людям доброї волі радісних Пасхальних свят.    

Христос воскрес! Воістину воскрес!

Владика Мілан
в Ужгороді на празник Світлого Воскресіння Христового
2009 року Божого