2016-06-18ВІЗИТ

Зустріч Державного Секретаря Святого Престолу з найвищим керівництвом України

Триває офіційний візит до України Державного Секретаря Святого Престолу кардинала П’єтро Пароліна. У п’ятницю, 17 червня 2016 р., в Києві він зустрівся з Президентом України паном Петром Порошенком, Головою Верховної Ради України паном Андрієм Парубієм і Міністром закордонних справ України паном Павлом Клімкіним. Керівники Української держави подякували Папі Римському Франциску за підтримку України, за гуманітарні ініціативи, зокрема, збір коштів на підтримку українських громадян, які постраждали від війни, та привернення уваги світової громадськості до подій в Україні.

«Ми щиро цінуємо ті зусилля, в галузі публічної дипломатії, які Папа Римський Франциск і вся Католицька Церква докладають задля встановлення миру в Україні», — сказав Петро Порошенко. Під час зустрічі з українським президентом кардинал П’єтро Паролін наголосив, що Святий Престол виступає за політичне розв'язання ситуації на Донбасі та діалог. Він також зазначив, що приїхав в Україну, щоб засвідчити особливу увагу Папи Франциска до українського народу. «Я приїхав сюди спеціально для того, щоб засвідчити інтерес, любов і увагу Папи Франциска до тих, хто постраждав у цій країні через війну, – сказав кардинал Паролін. – Я думаю, що така ініціатива не має багато прецедентів в історії Святого Престолу. Ми глибоко переконані, що лише діалог між сторонами може допомогти досягти мирні рішення, і ми дуже сподіваємося, що він принесе плоди добра в Україні».

Сторони, зокрема, домовилися скоординувати свої дії щодо залучення Святого Престолу до гуманітарних місій із визволення українських заручників, які перебувають у неволі. Про це повідомив український президент, який також передав запрошення для Папи Франциска відвідати Україну.

Міністр закордонних справ України пан Павло Клімкін заявив, що звернувся до Державного Секретаря Апостольської Столиці з проханням використати можливості Католицької Церкви, можливості її контактів для того, щоб звільнити українських політичних в'язнів у Криму та в Росії.

Про позицію Папи Римського щодо дотримання міжнародного права і недопущення порушення кордонів запевнив кардинал П’єтро Паролін під час зустрічі з Головою Верховної Ради України паном Андрієм Парубієм. «Треба зробити усе можливе, щоб світ і Європа не забули про Україну, бо є багато інших гарячих точок», – сказав кардинал Паролін, наголосивши: «Вважаю, що церкви можуть і повинні дати свій вклад: через екуменічний діалог йти до примирення і до миру між різними конфесіями, молитися, просити Бога, щоб знайти спільну дорогу до мирного життя в Україні».

Крім зустрічей з державними керівниками, кардинал Паролін вранці відслужив Святу Месу в латинській конткатедрі св. Олександра, а в другій половині дня відвідав греко-католицький собор Воскресіння Господнього, де зустрівся з переселенцями.

Увечері 17 липня кардинал П’єтро Паролін прибув до Львова.

 Радіо Ватикану.  Костянтин Чавага