2014-08-21ПАРАФІЯ

Преосвященний владика Мілан з архіпастирським візитом відвідав Свято-Преображенську парафію на Ужгородській Цегольні

На свято Преображення Господа нашого Ісуса Христа, Преосвященний владика Мілан з архіпастирським візитом відвідав Свято-Преображенську парафію на Ужгородській Цегольні

У 25-ту річницю виходу з підпілля нашої Церкви відбулося величне храмове свято – свято Преображення. Цей празник став преображенням для цілого м. Ужгорода. Свято Церкви мучениці та Церкви побідителя. Нема в Ужгороді такої людини, котра б не знала Цегольню, нема в Ужгороді такого вірника, котрий не був на Цегольні. Спитаєте нас чому Цегольня? Цегольня – початок відновлення нашої Церкви в Ужгороді. Мороз, чи дощ, вітер, чи тепло, а на Цегельні вірників росло. У далекі часи нашого підпілля о. Юрко (Федака) відданий син своєї Церкви, розпочинав Богослужіння.  

Пройшло багато часу і ми молимося у храмі. Так, у храмі. Всі ми пам’ятаємо той час, коли починаючи Літургію, ми чекали, коли з Собору залунає передзвон дзвонів святих Петра і Марї.

На цей празник завітав владика Мілан, зустрів його, той самий мініштрант цегольнянський, а зараз настоятель протоієрей Василь Бушко.

Преосвященний владика Мілан привітав всіх з храмовим святом. У співслужінні 12-ти пресвітерів воздав хвалу Милосердному Богу за дар служіння і підпілля. Неможна було не зустріти радість людей, ісповідників віри, котрі дочикалися дня свого, коли моляться у храмі.

Зараз на території Цегольні стоять два греко-католицькі храми, наш старий - відібрали православні, тому ми змушені були будувати що один для нашої горомади.