Останні статті з цієї рубрики

2018-10-27 • ПОДІЇ, НОВИНИ

1150 річниця ухвалення Папою Адріаном ІІ літургійних текстів старо-словʼянською мовою

В четвер 18 жовтня в Папській Базиліці Санта Марія Маджоре, а саме в каплиці де знаходиться славна ікона Богородиці ˝Спасіння Римського люду˝ було відправлено подячну Божественну Літургію, яку очолив Його Блаженство Святослав Шевчук. Йому співслужили митрополити Пряшівський Ян Бабʼяк та Гайдудорозький Філіп Кочіш, Владики Хрісто Пройков, Мілан Єпарх Мукачівський та помічний єпископ Ніл, а також Діонизій Ляхович та Іриней Білик.

В своїй проповіді Блаженніший Святослав підкреслив те, що ми дякуємо просвітителям словʼян та співпокровителям Європи свв. Кирилу та Методію за їх місію в євангелізації словʼян. Проповідник також підкреслив те, що церковно-словʼянська мова є офіційною мовою УГКЦ. В подячній Літургії взяли участь численні священики та сестри монахині, як також і багато вірників.

Буде доречно пригадати собі прекрасні слова святого Папи Івана-Павла ІІ, які він написав в Енцикліці ˝Апостоли словʼян˝: «Їх визначна євангельська праця була, все таки, місією у Великій Моравії, між народами, які населяли балканський півострів та землі через які проходив Дунай; вона була почата на прохання володаря Моравії Ростислава, яке він представив імператору та Церкві Константинополя. Для того, щоб виконати потреби цього апостольського служіння посеред слов’янських народів, вони переклали на їх мову святі книги з літургійною та катехетичною метою, закладаючи цим самим основу для всієї літератури цих народів. Тому їх справедливо вважають не тільки апостолами слов’ян але також отцями культури між цими народами та всіма цими національностями, для яких перші письмена слов’янської мови не перестають бути головний пунктом відношення в історії їх літератури». 

 

Ця подія є нагодою і для нас, священиків та вірників Мукачівської греко-католицької Єпархії пригадати собі місію святих Кирила та Методія та дякувати Господу за цей безцінний скарб нашої спадщини, який вони передали нам.

 

  Владика Ніл (Лущак)