Останні статті з цієї рубрики

2018-08-14 • ПОДІЇ, НОВИНИ, ФЕСТИВАЛЬ

22-ий Фестиваль Духовної Пісні

Кожного року дитячі та юнацькі колективи з різних куточків Мукачівської греко-католицької єпархії з’їжджаються на фестиваль духовної пісні, котрий цього року проводився в м.Ужгород протягом 9-11 серпня. Фестиваль проходив на площі Театральній, під гаслом «Твоє обличчя, Господи, я шукаю».

У четвер учасників вітали спеціально запрошені гості - Дарина Степанюк та гурт «Вандор». Під час цих виступів молодь могла потанцювати та поспівати.

Ведучими цьогорічного фестивалю були Олексій та Оксана Рябінчак. Олексій поділився з нами своїми враженнями: «Мене дуже вразили різні жанри виконання духовної пісні. Сьогодні звучали і лірика і реп і хороша музика, яка вражає, яка доторкається до кожного. Через музику Господь діє».

У пятницю з 10:00 на сцені виступило декілька організацій.Фестиваль відкривала МХО«Дерево надії» з с.Нижні Ворота. Ці діти вже 3 роки поспіль радують нас своїми оригінальними виступами. Своїми коментарами з нами поділилася учасниця організації Тетяна, вона стверджує, що реп вони почали писати вже більше 5 років тому і вважають, що так вони зможуть краще достукатись до молоді, адже реп є крутим.

Про організацію фестивалю єпископ-помічник Ніл (Лущак) говорить: «Цьогорічний, 22-ий за рахунком, фестиваль духовної пісні, який проводила наша єпархія за підтримки міської ради Ужгорода, був продовженням всього попереднього». Владика Ніл згадав, що минулого року фестиваль проводився в м.Хуст на головній площі, і коли діти співали, багато людей зацікавилося цим дійством. І саме тому цього року фестиваль вирішили організувати в центрі міста, щоб кожна людина, яка просто проходила повз центр Ужгорода могла побачити ту молодь, яка співаючи-танцюючи прославляє Господа Бога. Владика Ніл каже: «Найбільша заслуга, я вважаю, не є тих, хто організовував тут на місці, але є тих священиків, які привезли сюди ту молодь з Рахова, з Хуста, з Нижніх Воріт і інших міст та сіл. Мені сподобались виступи всіх команд, особливо мені подобається коли в колективах є маленькі діти, адже діти є нашим майбутнім».

Організувати дітей було насправді не так просто. Священик з міста Хуст о.Володимир Бабич про підготовку до фестивалю каже такі слова: «З міста Хуст приїхало 28 людей, ми готувались до фестивалю протягом останнього місяця. Нашим головним завданням було показати для молодої людини як насправді ми повинні шукати обличчя нашого Господа. В сучасному світі, на жаль, є дуже багато атеїстів; ми хотіли якраз показати цю молоду людину атеїста і християнина, які у своєму діалозі, у наших піснях відкривають для себе обличчя Господа Ісуса. Цим самим ми хотіли щоб кожна молода людина бачила Господа не лише у себе перед очима, а і в серці».

Також діти мали змогу побачити Ужгородський замок-музей та помилуватися живописним історичним центром міста. Екскурсія була цікава і діти повернулись додому з новими враженнями.

Важливе місце протягом фестивалю займав духовний вимір, молодь кожного дня могла брати участь у Божественній Літургії, а 10 серпня всі охочі змогли долучитися до особливої вечірньої молитви-адорації у стилі TAIZE (ТЕЗЕ).

Загалом у цьогорічному фестивалі прийняло участь сім молодіжних організацій, які протягом двох днів показували свої таланти всім бажаючим подивитись. Але призові місця зайняли лише три команди: третє призове місце зайняла МХО «Дерево надії» з с.Нижні Ворота; друге місце зайняла МХО «Світло Світу» м.Хуст; і перше місце зайняв хор «Всіх святих» мікрорайон Шахта з м.Ужгород.

 

 

Міллер Анна

м. Хуст