Останні статті з цієї рубрики

2015-01-09 • АУДІЄНЦІЯ

Бути матір’ю – це життєвий вибір

Загальна аудієнція з Папою 7 січня 2014 року

«Суспільство без матерів було би негуманним», – наголосив Папа Франциск під час першої у 2015 року загальної аудієнції, яка відбулася 7 січня у залі Павла VI у Ватикані. У світлі важливості постаті Пресвятої Богородиці в літургії різдвяного періоду, повертаючись до циклу повчань про сім’ю, Святіший Отець говорив про матір.

«Кожна людська особа завдячує матері своє життя, і майже завжди – завдячує і подальше існування, загальнолюдське та духовне формування», – зауважив Наступник святого Петра, додаючи, що не зважаючи на такі важливі завдання, не зважаючи на те, що мамі присвячено багато поетичних похвал, у щоденному житті трапляється так, що її замало вислуховується, що їй замало допомагається, і часто, «готовність матері посвячуватися дітям використовується для того, щоб “заощаджувати” на соціальних видатках». «Трапляється, – додав він, – що також і в християнській громаді мама не завжди зустрічає справедливе ставлення, вона замало вислуховувана».

У контексті того, що у центрі життя Церкви перебуває Ісусова Матір, Папа звернув увагу на те, що також матері, які готові на велику жертовність задля своїх дітей, але часто і для інших, повинні би зустрічати більше вилухання, більшого розуміння своєї щоденної боротьби і своїх бажань, щоб принести «якнайкращі та автентичні плоди емансипації».

«Матері, – вів далі Святіший Отець, – є найсильнішою протиотрутою від поширення егоїстичного індивідуалізму. “Індивід” етимологічно означає “неподільний”. Матері, натомість, “діляться”, починаючи від тієї миті, коли стають притулком для дитини, щоби привести її на світ і виростити. Саме матері найбільше ненавидять війну, яка вбиває їхніх дітей. Часто думаю про тих мамів, які отримують листа: “Повідомляю, що Ваш син загинув, захищаючи батьківщину...”. Бідні жінки. Які ж це великі страждання для матері! Матері свідчать красу життя».

У цьому контексті Папа пригадав повчання архиєпископа Оскара Ромеро, який говорив про існування «материнського мучеництва», навчаючи, що «віддати життя за віру» не означає лише бути вбитим, але також «віддавати його в тиші, сповняючи свої обов’язки, в молитві», подібно до мами, яка «зачинає дитя у своєму лоні, приводить його у світ, годує, ростить та з любов’ю ним опікується». «Бути матір’ю означає не лише народити дитину, це – життєвий вибір, ... вибір віддати своє життя», – наголосив Святіший Отець.

«Суспільство без матерів було би нелюдяним суспільством, тому що мами вміють завжди, навіть в найгірших хвилинах, свідчити лагідність, самопосвяту, моральну силу. Матері часто передають найглибший сенс побожності, адже в перших молитвах і жестах побожнотсі, яких навчається дитина, виписана цінність віри у житті людської істоти», – зауважив Наступник святого Петра, додаючи, що це послання, яке «віруючі матері вміють передавати без надмірних пояснень». А ми не є сиротами, тому що «є дітьми Церкви, дітьми Пресвятої Богородиці, дітьми наших матерів».

Інформація зі сторінки "Радіо Ватикан"