Парафія Перенесення мощів Блаженного Священномученика Теодора Ромжі

Адреса:
Ужгородський р-н,
с. Минай,
вул. П.Карпатського, буд.2
Настоятель Парафії Перенесення мощів Блаженного Священномученика Теодора Ромжі став.прот. Костянтин Сабов
Ректор Ужгородської греко-католицької духовної академії ім. Блаженного Священномученика Теодора Ромжі архімандрит Петро-Павло Береш,д-р.
Сотрудник парафії Перенесення мощів Блаженного Священномученика Теодора Ромжі о.Юрій Кіш
Церква Перенесення мощів Блаженного Священномученика Теодора Ромжі
Інтер’єр церкви Перенесення мощів Блаженного Священномученика Теодора Ромжі
Ікона Блаженного Блаженного Священномученика Теодора Ромжі
Каплиця Святого Юди Тадея
Інтер’єр каплиці Святого Юди Тадея

Першу богословську школу заснував у 1744 році в Мукачеві єпископ Михайло Мануїл Ольшавський. З 1778 року єпископ Андрій Бачинський переводить заклад у приміщення Ужгородського замку, подарованому імператрицею Марією-Терезією Мукачівській єпархії. Нова його назва – Духовна семінарія ім. Трьох Святителів. У 1941 році семінарія отримує статус академії. Упродовж радянського періоду греко – католицькі громади діяли підпільно, підпільно тривало і навчання та виховання молодих священників. На південній околиці Ужгорода у 1992 році єпархії було виділено ділянку для будівництва духовного навчального закладу і 28 червня було освячено наріжний камінь. 1992-1993 навчальний рік розпочався вже в Ужгороді, навчання проходило у вагончиках. 28 червня 1995 року освятили перший завершений корпус, згодом добудували ще одну частину і внутрішню каплицю Трьох Святителів. У січні 2003 року Мукачівську греко – католицьку єпархію очолив єпископ Мілан Шашік, а ректором семінарії став декан Виноградівського деканату о. Тарас Ловска.

28 червня 2004 року відбулося свято з нагоди першої річниці перенесення мощів Блаженного Священномученика Теодора Ромжі. Цього ж дня кардинал Йозеф Томко з Риму освятив завершене будівництво нової семінарії, а також фундамент під нову семінарійну церкву. Церкву спорудили у формі великого восьмигранника. Освячення надбаного хреста здійснив владика Мілан 7 листопада 2006 року; а 28 червня 2007 року владика Мілан разом із кардиналом Теодором Едгаром Мак-Керіком, вашингтонським архієпископом освятив нову церкву на території богословської академії.

Блаженний владикаТеодор Ромжа був духовним провідником Греко-Католицької Церкви Закарпаття. Духовний подвиг владики Теодора віддзеркалює драматичну, трагічну і водночас героїчну долю греко-католиків Закарпаття. Щоб не допустити знищення греко-католицької церкви, владика Теодор постійно об’їжджав парафії Мукачівської єпархії, здійснював богослужіння, вів розмови з священиками і парафіянами, морально підтримував їх, чим спонукав їх берегти і відстоювати віру предків. Як виявилось, радянська влада з її могутнім ідеологічним фронтом та репресивним апаратом так і не змогла нічого протиставити місіонерській і пастирській діяльності авторитетного Владики. Владика Теодор відмовлявся співпрацювати - був незламний, тому безбожна влада вирішила позбутися владику через вбивство. У ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1947 року у Мукачівській лікарні помер єпископ Теодор Ромжа. У червні 2001 року під час свого візиту в Україну Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив Теодора Ромжу Блаженним нашої Церкви.

Особливістю парафії Перенесення мощів Блаженного Священномученика Теодора Ромжі є найперше те, що порядок богослужінь є тісно пов’язаний із життям духовної семінарії. Катехизація дітей та молоді проводиться по неділям після богослужінь, у трьох вікових категоріях. Підготовка до першого причастя, середня група, молодіжна група. Молодіжна група активно приймає участь у єпархіальних олімпіадах, займає гідні місця. При парафії є спільнота матерів у молитві та спільнота рожанця. По середам під час богослужінь співає семінарійний хор. У часі посту можна почути катехизи, які проводяться для парафіян.

Восени 1997 року на території Ужгородської духовної академії ім.Т.Ромжі було освячено місце і закладено фундамент каплиці св.Ю.Тадея. Завершену споруду було відкрито 24 серпня 1998 року на честь 20-річчя єпископської хіротонії єпископа – ординарія Івана Семедія, а 10 жовтня каплицю освячено. Біля каплиці встановлено скульптуру Святого Юди Тадея.

Порядок богослужінь:
Парафія Перенесення мощів Бл.Т.Ромжі
неділя та святкові дні
7.30 - Утреня
9.00 - Божественна Літургія
18.00 - Вечірня
будні (понеділок, вівторок, четвер, п’ятниця)
7.00 - Божественна Літургія
будні (середа)
18.00 - Божественна Літургія
субота
8.00 - Божественна Літургія
Катехитичні зустрічі для молоді проводяться щонеділі одразу після Святої Літургії
1-ша група - підготовка до першого Святого Причастя
2-га група – після першого причастя до 15 років
3-тя група від 16 і старше
Каплиця Святого Юди Тадея:
святкові дні
7.30 - Утреня
17.30 - Божественна Літургія
будні (вівторок, четвер)
7.30 - Утреня
17.30 - Божественна Літургія