Парафія Вознесіння Господнього

Адреса:
Перечинський р-н,
с. Сімерки
Настоятель парафії Вознесіння Господнього о.Микола Дербак (мол.)
Церква Вознесіння Господнього с. Сімерки
Церква Вознесіння Господнього с. Сімерки
Інтер’єр церкви Вознесіння Господнього с. Сімерки
Фара та катехитичний будинок с.Сімерки
Меморіальна дошка владиці Константину Сабову

Село Сімерки вперше згадується в документах 1552 року. У 1715 році - село Сімерки фігурує, як (Уй Семере) - Новий Сімер , а в лексиконі населених пунктів Угорщини у 1773 році, як Сімерки.

У 1751 році в селі була дерев’яна церква св. Миколая з двома дзвонами.

У 1820 році збудували типову муровану базилічну церкву. Храм оновлено у 1928 році (тоді шинґлове покриття дахів замінили бляхою) за о. Андрія Сабова та кураторів Василя Грицака й Андрія Свадеби, на кошти вірників у Америці та зусиллями всіх селян, а 16 вересня 1928 року оновлену церкву освятив єпископ Петро Ґебей. Про це детально написано на зворотньому боці іконостасу.

З приходом радянської влади та тоталітарного режиму на Закарпаття греко-католицьку церкву в селі Сімерки відібрано та передано новоутвореній православній громаді.

У селі Сімерки народився отець Константин Сабов (1926-1982), таємно хіротонізований владикою Олександром Хірою на єпископа. Владика Константин Сабов (1977-1982) – подвижник Греко-католицької Церкви на Закарпатті за часів підпілля.

Після легалізації греко-католицької церкви на Закарпатті, на початку 90-х, Свято-Вознесенський храм не повернуто. У 1991 році зареєстрована відновлена греко-католицька громада села Сімерки. Оскільки впровадити почергове моління не вдалося, владика Іван Семедій 24 жовтня 1999 року освятив хрест та камінь під будівництво нової греко-католицької церкви за проектом архітектора Арнольда Медвецького. В будівництві нового храму брали участь: о.Михайло Орос, за перший грошовий внесок якого, збудували фундамент. Згодом надійшла пожертва від Біла Малоша з США, мати якого походила із Сімерок. Вагомий внесок зробила німецька благодійна організація «Церква в потребі». Очолив будівництво куратор греко-католицької громади, майстер-будівельник Юрій Гулей. Допомогу та консультації надавав Михайло Молнар. Церкву споруджено у формі однонавної базиліки з вежою над дахом. Завершену будівлю церкви освятив єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан 7 серпня 2004 року.

До 2004 року греко-католицькою громадою опікувався отець Василь Вайдулич. Після в селі Сімерки служили о. Юрій Лущак, о.Габріел Звонар, о.Михайло Молокус. Сьогоденням парафії опікується о.Микола Дербак (мол).

У 2011 році, владикою Міланом, освячено фару, яку повернули греко-католицькій громаді села Сімерки, і встановлену меморіальну дошку Преосвященному владиці Константину Сабову з нагоди 85-ти річчя від дня народження.

З 2010 року при парафії Вознесіння Господнього діє спільнота Матерів в Молитві. У 2014 році створена спільнота Святого Ружанця. Проводиться катехизація дітей та молоді.

Порядок богослужінь:
неділя та святкові дні
10.00 - Утреня
11.00 - Божественна Літургія
Після Літургії - Вечірня
перша п’ятниця місяця
16.00 - Сповідь
17.00 - Божественна Літургія
у часі посту (середа - п'ятниця)
16.00 - Літургія Передосвячених Дарів